Červen 2012

Prázdninové počtení - seznam knih

29. června 2012 v 20:49 | Wendulka
Prázdninové počtení probíhá TADY
Pokud se chceš do prázninového počtení zapojit, tak vyplň následující formulář:

FORMULÁŘ PRÁZDNINOVÉHO POČTENÍ


A teď již k tématu. Slibovala jsem, že tady také napíšu seznam knih, které bych chtěla přečíst v rámci prázdninového počtení. Tak je to tady. Neříkám, že všechny knížky, které vidíte níže přečtu, ale budu se snažit a když je nestihnu přečíst v létě, tak doufám, že to alespoň zčásti doženu na podzim.

Ale teď již zpět k seznamu. Je to řazeno podle abecedy, ne podle prioritní četby, takže vždy to bude takové trochu překvápko, co přečtu.

Seznam můžu během prázdnin měnit :).

1. Hunger Games: Aréna smrti ~ Suzanne Collinsová (co jsem slyšela, tak to vypadá na velmi dobrou knih)
2. Na Větrné hůrce ~ Emily Brontëová (klasika, už se na ní těším)
3. Pýcha a předsudek ~ Jane Austenová (Jane Austenová = romantika, co více k tomu dodat)
4. Řbitov zvířátek ~ Stephen King (horor od Kniga, slyšela jsem, že jeden z nejlepších, tak uvidíme)
5. Sága Prokletých: Morová rána ~ Margit Sandemová (momentálně čtu a vypadá to více než dobře)
6. Třináct relikvií ~ Michael Scott a Colette Freedmanová (sama jsem zvědavá, ale myslím, že to bude zajímavé)

Prázdninové počtení

28. června 2012 v 15:19 | Wendulka
Prázdniny již klepou na dveře a já se rozhodla udělat oficiálně první projekt na tomto blogu. Jmenuje se Prázninové počtení a jeho princip je velmi jednoduchý. Spočívá v tom, že se prostě budeme bavit, kdo co chce přečíst o prázninách.

Postupně tady o prázninách budu zvěřejňovat recenze na knihy, které chci o prázninách přečíst já, ale také recenze na knihy, které si chcete přečíst vy.

Pokud i vy sepíšete zajímavou recenzi na nějakou knihu, o které jste třeba předem napsali nebo je v seznamu knih na prázdniny, ráda zde dám odkazy na vaše jistě skvělé recenze.

O prázninách plánuji i nějakou tu soutěž o zajímavé knihy. A bude to o ty knihy, které vy si chcete přečíst.
Níže je velmi jednoduchý formulář, který stačí vyplnit. Podle toho, které knihy se ve formulářích budou často opakovat, tak o ty byste pak mohli soutěžit. Ještě přesně nevím, jak to všechno udělám, ale myšlenka tady je.
Jediné, co musíte udělat, je vyplnit formulář níže a pak třeba sepsat taky nějaký článek na téma Prázninového počtení (to už ale není povinné).

FORMULÁŘ PRÁZDNINOVÉHO POČTENÍ


Tímto všem přeji krásné prázdniny a zítra hezké vysvědčení (puze v tom případě, že jste ho již neměli a nebo jste na VŠ, kde se vysvědčení už nevede :)).

Recenze: Dokonalý pár

27. června 2012 v 9:59 | Wendulka |  Knižní recenze
Název: Dokonalý pár
Originální název: Matched
Autor: Ally Condieová
Překlad: Martina Meradová
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2012 (v originále 2010)
Klíčová slova: budoucnost, láska, dystopie
Počet stran: 326
Vydání: první
Věková kategorie: 13+
Věta nebo slovo vystihující knihu: Neodcházej tiše!

Za poskytnutí recenzního výtisku tímto děkuji Knižnímu klubu!


Dystopický román o tom, jak se i všechno dokonalé může nenávratně pokazit a změnit v něco absolutně chaotického.

Cassia je zdánlivě obyčejná dívka žijící v provincii Orie. Provincie je poklidná, lidé se navzájem mají rádi a všechno funguje. Ovšem jen na povrchu. Nic není tak dokonalé, jak se na první pohled zdá. Jsme totiž v budoucnosti a životy lidí na celém světě řídí Společnost a její členové - Správci. Lidé již nejsou svobodní. Nemohou se svobodně rozhodovat a jejich život jim je načasován a ovlivňován Správci. Dokonce lidé mají určen i přesný čas smrti. Lidé nemohou běhat na ulicích, neumějí psát, jídlo je jim přesně doporučeno - nemohou si vybírat a nemohou se bavit o zakázaných věcech. Mají seznam sta literárních děl, které mohou číst. Ostatní jsou zakázané. A běda tomu, který by zákaz porušil.

Cassia právě oslavila 17. narozeniny. A čeká ji její první banket, který je zároveň jejím posledním. Banket je událost, kde lidem (pouze těm, kteří to chtějí) vyberou životního partnera. Cassii připadne její nejlepší kamarád z dětství.
A ačkoliv se to na začátku může zdát báječné - ví o sobě všechno, nemusí se navzájem představovat, mají se svým způsobem rádi - postupem času se všechno začíná komplikovat. Na scéně se totiž objevuje další pohledný chlapec a tím je Ky. Tento chlapec - ač na začátku obyčejný kamarád - se postup času mění v něco víc a začínají problémy.

A tak začíná příběh plný tajemství, zápletek a nebezpečných situací, kdy ještě Cassia musí vše zatajit před společností, protože, kdyby Společnost o jistých věcech věděla, měla velký malér nejen Cassia, ale i celá její rodina a přátelé.

Jak jsem již psala Dokonalý pár je nefalšovaný dystopický román. A jelikož jsem dytopický román snad nikdy nečetla - pokud nepočítám nějakou tu knihu o robotech - tak mě kniha velmi překvapila. A to v dobrém slova smyslu. Jak autorka vylíčila Společnost a Správce... Když si jen představím, že by nás v budoucnu mohlo potkat něco takového, tak je to tady opravdu síla. Nikdy bych nevěřila, že by se náš svět mohl zvrtnout v něco takového...i když...když se podíváme, co se v dnešním světě děje, tak opravdu k této dystopii někdy nemáme daleko.

A teď něco k samotným postavám. Cassia mi na začátku připadá jako obyčejná pohodová slečna. Postupem času lze ale z knížky cítit, že určitě nebude tak obyčejná, jak se na první pohled zdálo, a také si dokáže domyslet věci, které ostatní ani nenapadnou. Na začátku knihy jako všichni ostatní věří v dobrý úděl Společnosti. Na konci už tomi ovšem tak není a jsou zde vidět i nějaké ty náznaky odporu. Cassia řeší také milostný trojúhelník. Stojí mezi dvěma chlapci a má si vybrat. Tento trojúhelník je jiný v tom, že ona podle Společnosti na výběr nemá. Prostě jí je přiřazen Xander a nic s tím nenadělá. A i přesto se Cassia vzpouzí a snaží se co může, aby vše nebylo tak, jak chce Společnost.
Cassia by chtěla být s oběma. Ale ví, že život s Xanderem jí byl přesně předurčen a ona se chce z toho začarovaného kruhu dostat a chce se vzpouzet Společnosti tím, že si vybere někoho, koho sama chce.

Cassiin nejlepší kamarád a nyní i partner Xander je milý kluk. Od začátku jsem věděla, že je svým způsobem šlechtný a Cassii miluje. I když měl v minulosti pár černých chvilek. Společnost totiž minulostí nežije. Žije budoucností, kterou máte přesně nalajnovanou a nesmí se stát, že by se něco v jejich dokonalém plánu pokazilo.

A nakonec Ky. Dokonalý chlapec, do kterého by se zamilovala snad každá dívka. Chytrý, milý, šlechtený a v neposledním případě i tajemný. Má minulost, která nemá být prozrazena. Ale přece někdo se jeho minulost dozví. A nebude to nikdo jiný než naše hlavní hrdinka Cassia.

Kniha se mi velmi líbila. Četla se doslova jedním dechem. Všechny události na sebe navazovaly. Mělo to hlavu a patu. Příběh nebyl příliš dlouhý ani příliš krátký.

Pokud ještě nemáte knižní plány na léto a máte rádi dystopické a zamilované (i když ne červenou knihovnu) romány, tak je tato kniha právě pro vás a neměla by určitě chybět ve vaší knihovničce.

Tato kniha je prvním dílem v triologii Matched. 2. díl s názvem V nesnázích by měla vyjít v říjnu tohoto roku. 3. díl poté v dubnu roku 2013.

Recenze: Dracula, má láska

20. června 2012 v 15:10 | Wendulka |  Knižní recenze
Název: Dracula, má láska
Originální název: Dracula, My Love
Autor: Syrie Jamesová
Překlad: Petra Klůfová
Nakladatelství: Euromedia - Ikar
Rok vydání: 2010 (v originále ???)
Klíčová slova: romatika, upír, Anglie, konec 19. století
Počet stran: 480
Vydání: první
Věková kategorie: 16+
Reakce po dočtení: Romatika jako blázen.
Věta nebo slovo vystihující knihu: Celkem hezky provedený romantický příbeh se zajímavým upírským námětem.

Mína Harkerová je obyčejná dvacetiletá dívka. Je konec 19. století a Mína dostává nabídku k sňatku od svého dlouholetého přítele Jonathana. Idylku ale navždy změní den, kdy Mína jede navštívit svou nejlepší přítelkyni Lucy do Whitby. Nedlouho po příjezdu se stane spousta divných věcí. Lucy chodí ve spánku, do Whitby se doplaví loď s mrtvou posádkou a Mína se seznámí s tajemným panem Wagnerem. A právě poslední událost je tou nejrazantnější.
Pan Wagner jí naprosto učaruje a Mína (ačkoliv zasnoubená) je panem Wagnerem unešená.

Jenomže pan Wagner není en člověk, za kterého se vydává. Je to upír, který žil jako člověk před více na čtyřmi sty lety. Do Míny se zamiluje a snaží se jí být pořád nablízku. Nečekaně se vždy zjeví přesně tam, kde je Mína. Ta na něj nedokáže myslet a roztáčí kolotoč událostí, které ovšem vezmou nečekaný spád.

První polovina knížky byla taková nic moc. Zajímavé pasáže, kdy Lucy byla náměsíčná a chodila po Whitby se střídaly s pasážemi nezáživnými, jako popisy procházek a jiných. První polovinu knihy jste prostě museli znát dopředu, už jen, když se na scéně poprvé objevil pan Wagner.

Druhá polovina knihy už byla dějově nabitější a napínavější. Hon na Draculu a Mína, která to hraje na obě dvě strany. Poté také pár romantických pasáží a kniha má nastartováno do červené knihovny. Tu si popravdě přečtu jen málokdy, ale romantika spolu s Draculou je už zase něco jiného a dává do poměrně jednoduché romantiky něco výrazného.

Už od začátku jsem byla příznivkyní pana Wagnera a jeho vztahu k Míně. I když to není zcela správné, prostě jsem chtěla, aby ti dva na konci skončili spolu, ať se stane, co see stane. Pan Wagner byl chytrý, sečtělý, na všechno měl odpověď, milující, krásný a šlechetný. Co více by si mohla žena/dívka od muže přát? Jenomže, jak je známo, tak idylka netrvá věčně a i v této knize měla samozřejmě trhliny, které vyústily v celkem zásadní konec, který jsem neočekávala (ale měla).

Je ale fakt, že ke konci jsem už počítala stránky. Ono 480 stran je celkem dost. příbeh by se v pohodě vlezl tak do 300 maximálně. Ale tak zase nebylo to tak hrozné a knihu jsem přečetla zhruba za 5 dní.

Knihu bych asi doporučila spíše těm, kteří mají rádi romantické příběhy, než těm, kteří mají rádi fantasy a upíry.

Celkově na mě ale udělala kniha dojem. Dlouho jsem žádnou romantiku nečetla, takže jsem z toho byla zpočátku trochu nesvá, ale když jsem se začetla, tak se mi špatně od knihy odtrhávalo.

Diary ~ 0.5

16. června 2012 v 21:09 | Wendulka |  Diary
Přeji všem krásný letní večer :)). Jak už jste asi četli, tak jsem úspěšně zvládla všechny, testy, kolokvia, zápočty a kdovíco ještě. Je to úžasný pocit (jasně, vím, že musím udělat ještě fonetický přepis a seminárku do filozofie no a ještě jednu věc, ale prostě je :D) mít to všechno v cajku a už si jet jen pro zapsání do indexu.
Když si vzpomenu, tak před 14 dny jsem šrotila fofnetiku, nemohla jíst byla otravná jako veš :D. A teď...mi přijde, že jsem taky otravná :D :P, ale můžu jíst, spát! a žít :D. Takže tak to se mnou teď je.

Dneska jsem byla u nás ve městě na Grill párty byla tady Kristína. V sieti ťa mám...papapapá...bylo to skvělé. Sice zpívala asi jen 45 minut, protože musela na další koncert, ale přesto to bylo fajn.
Dala jsem si grilovaného pstruha (těch kostí), ale jako byl dobrý....taková chuťovka a byl napíchnutý na klacíku :D.

Dneska bude asi hodně teplá noc, to tak jít spát do stanu :D. Jsem zvědavá, jestli o prázdninách půjdu. Vždycky spíme na zahradě a já se tak po půlnoci vždycky sbalím a jdu spát domů, potože je mi nehorázná kosa :D. Jsem zimomřivá no :D.

A jak jste dnešek prožili vy? Byli jste někde, třeba na výletě, nebo jste odpočívali doma? :)

» Editorials ~ Happiness

16. června 2012 v 11:19 | Wendulka |  Editorials
S radostí oznamuji, že jsem dodělala poslední zkoušku. Teď mi už zbývají jen nějaké seminárky a je to. Z mé nálady vzešly i naásledující editorials z tématem happiness.
Později také čekejte nějaké recenze a všechno. Ale momentálně to všechno vydýchávám (to zkouškové), takže všechno bude, ale postupně :)).


» Editorials ~ Olsen Twins

13. června 2012 v 16:00 | Wendulka |  Editorials
Měla bych něco dělat do školy, místo toho dělám grafiku. Zabte mě! :D
Mimochodem dneska slaví Olsenky 26 let, tak jsem udělala nějakou grafiku s nima.
Kochejte se mým (ne)uměním :D.


Recenze: Škola noci 3 - Vyvolená

12. června 2012 v 20:29 | Wendulka |  Knižní recenze
Název: Škola noci 3 - Vyvolená
Originální název: House of Night / Chosen
Autor: P. C. Castová, Kristin Castová
Překlad: Jana Kunová
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2010 (v originále 2008)
Klíčová slova: fantasy, upíři, romatnické, internátní škola
Počet stran: 272
Vydání: první
Věková kategorie: 13+
Reakce po dočtení: Začíná se to silně zamotávat.
Věta nebo slovo vystihující knihu: Ne vše je takové, jak se na první pohled zdá.
Třetí pokračování Školy noci se Zoey Redbirdovou v hlavní roli. Zoey má v tomto díle starostí více než obvykle. Ať už jde o její (ne)mrtvou kamarádku, o její vztah s kluky nebo její vztah k velekněžce. Zoey to prostě nemá jednoduché a tento díl Školy noci je nabitý akcí od začátku až do konce!

Sama musím říct, že jsem z tohoto dílu překvapena. A dokonce nemůžu ani říct, jestli mile či nemile. Na jednu stranu mě fascinovaly ty zápletky, pořád se tma něco dělo a člověk knížku hltal, protože se chtěl dozvědět, co bude dále. Najednou přišel na to, že je na konci a že chce prostě číst dál. Protože konec byl (samozřejmě) otevřený. Tohle všechno bylo fajn. Na druhou stranu mi některé zápletky připadaly až moc vvbásněné. Její vztah k učiteli Lorenovi Blakovi a všechno to kolem mi přišlo už dost zvláštní. Poté si ale zase řeknu, že Škola noci prostě není normální škola a co se děje tam se ve skutečnosti dít třeba vůbec nemůže.

Docela dost mnou také otřásly smutné příhody spletené se smrtí v tomto díle. Umíralo se prostě tady nějak mnoho. Doufám, že v dalším díle se toto téma nebude nějak stupňovat. Ale na stranu druhou Zoey nejenom ztrácela lidi, které znala, ale začíná navazovat a obnovovat stará přátelství. Afroditu jsem v prvním díle neměla vůbec ráda. V druhém mi nevadila a v tomto díle jsem jí začala fandit. Myslím, že na konci z ní bude nejklaldnější postava celé série.

Pak je tady její vztah ke třem klukům (chalpcům, mužům?) to je také dost síla. Zoey má tři ctitele a nemůže si vybrat. A když s ekonečně rozhodne, tak to nakonec stejně skončí zase úplně jinak. Je to zamotané a Zoey to ví. A samozřejmě její nadání pro všech pět živlů. I toto nadání ji nejedenkrát zachránilo život, paměť, životy druhých....

Ovšem to, že její kamarádka není mrtvá (je nemrtvá) je na jednu stranu super. Co když se Zoey opravdu podaří vrátit ji duši a bude zase zpět mezi živými. Bylo by to báječné. Ovšem, mám takovou předtuchu, že nic už by nebylo jako dřív.
Po přečtení této knihy jsme nebyla vyloženě zklamaná, ale prostě možná jsem čekala něco jiného. Když nad tím ale tak přemýšlím po týdnu od přečtení, tak si říkám, že to vlastně nebylo vůbec špatné a nejspíš si přečtu i další díly, abych věděla, jak to nakonec všechno skončí.

» Banner~ Ashley Tisdale

12. června 2012 v 16:49 | Wendulka |  Banners
Jedna jediná signatura. Chtěla jsem jich udělat víc, ale není čas.
Ve čtvrtek mám poslední zkoušku, tak držte palce.
PS: dneska jsem měla zkoušku a dobré, za A (pro ty méně znalé je to za 1). Ale jako fakt nejsem vůbec šprt :D.


Layout na přání: pro actresses.blog.cz (dokončený)

10. června 2012 v 13:39 | Wendulka |  Graphic for you
pro actresses.blog.cz (NASTAVEN!)

I přes nedostatek času, jsem layout dodělala. Slečna ho potřebuje, tak jsem na to sedla a udělala ho.
Co k tomu říct? Snad jen, jestli se majitelce líbí, tak ať mi pošle přihlašovací jméno a heslo na mail wen.lafleur@seznam.cz a já jí ho nastavím.
Layout není nějaké extra veledílo, ale myslím, že není zase tak špatný a snad svému účelu poslouží dobře :).

PRAVIDLA PRO LAYOUTY
1. Nikdy nebudeš layout vydávat za svůj a měnit nějaké jeho části (po domluvě se mnou je malá úprava možná).
2. Do menu si dáš na mě odkaz.
3. Budeš mít layout ode mě na blogu minimálně 14 dní.
4. Musíš být aktivní na blogu.
5. Layout udělám každému (i začínajícím blogům), nejdřív ale musím zjistit, že na blog opravdu budeš přidávat články.
6. Pokud se ti do týdne od tvé objednávky neozvu, znaměná to, že ti layout neudělám.