Knižní novinky - červen 2012 :o)

3. června 2012 v 17:40 | Wendulka |  Knižní novinky
Seznam doufám, že zajímavých novinek na měsíc červen od různých nakladatelství.
Nakladatelství ODEON
Návštěva bandy rváčů ~ Jennifer Eganová
"Čas je rváč," říká jedna z mnoha postav, jejichž propletenec vztahů a osudů sledujeme od 70. let 20. století až do roku 2020. Bývalý punkrocker Bennie Salazar to v hudební branži dotáhne až na majitele úspěšného hudebního labelu, ale v osobním životě to není žádná sláva. Krize hudebního průmyslu jde v jeho případě ruku v ruce s krizí středního věku a Bennie sahá po alternativních řešeních. Jeho asistentka a pravá ruka Sasha zase celý život bojuje se svou kleptomanií a traumaty z nešťastného dětství.
Jedním z vrcholů autorčina literárního mistrovství je ta část díla, kterou Sashina dvanáctiletá dcera odvypráví jako powerpointovou prezentaci. Jennifer Eganová dokazuje, že v životě i v literatuře je možné všechno.

Plán N ~ Simon Urban
Ke sjednocení Německa nikdy nedošlo. Otevřená hranice po pádu zdi v roce 1989 byla zase uzavřena a existují dva německé státy. Dějištěm románu je východní Berlín v říjnu roku 2011, hlavní město NDR, politicky šedé, společensky ještě šedivější metropole se zamořeným ovzduším. Stále vládne jedna strana a zemi drží pod krkem s pomocí tajné policie - lehce transformované Státní bezpečnosti.
Když se u plynovodu najde mrtvola bývalého poradce prvního muže státu, NDR musí prokázat, že ho nezavraždila Státní bezpečnost, jinak ji SRN přestane hospodářsky podporovat.
"Německo-německý" politický thriller s detektivními prvky nám předkládá alternativní verzi historie…Knižní klub
Dokud světlo nepohasne ~ Agatha Christie
Devět povídek, publikovaných v Británii jednotlivě časopisecky ve dvacátých a třicátých letech minulého století, vyšlo souborně až v roce 1997, více než dvacet let po smrti slavné královny zločinu. Zatímco sedmero z nich pojí spíše milostná, mystická či psychologická zápletka, dvojici detektivek nazvaných Vánoční dobrodružství a Záhada bagdádské truhly vévodí slavný Hercule Poirot - obě navíc existují i v přepracovaných verzích (pod tituly Královský rubín a Záhada španělské truhly). Příběhy o zhmotnělém snu, o vyděračství, žárlivé nenávisti, o osamělosti, obětování se, osudové volbě či o hledání pokladu - poslední jmenovaný patří k nejneobvyklejším a najspletitějším, jaké kdy Agatha Christie napsala - se v české podobě v tomto souboru představují čtenářům poprvé.

Prasklé zrcadlo ~ Agatha Christie
Slečna Jane Marplová prožívá snad až příliš poklidné dny v St. Mary Mead a touží po rozptýlení. Náhoda ji svede dohromady s Heather Badcockovou, znalou nejžhavějších místních klepů - především o filmové hvězdě Marině Greggové a jejím manželovi, režiséru Jasonu Ruddovi, nových obyvatelích Gossington Hall. Nedlouho poté se v jejich sídle koná dobročinný večírek - a jedna z návštěvnic na něm za podivných okolností umírá. Místní policie je bezmocná a Scotland Yard také s rozumem v koncích. Naštěstí mohou těžit z pozoruhodných postřehů slečny Marplové - a ta se nikdy nemýlí.Sněhurka musí zemřít ~ Nele Neuhausová
Jednoho ponurého podzimního dne najdou stavební dělníci na opuštěném letišti americké armády v Eschbornu lidskou kostru; jen o něco později někdo shodí neznámou ženu z mostu na silnici. Vyšetřování zavádí Piu Kirchhoffovou a Olivera von Bodenstein do minulosti. Před mnoha lety zmizely v malé vesnici Altenhein dvě dívky. Nepřímé důkazy přivedly za mříže domnělého pachatele. Ten se nyní vrací do rodné vesnice. Poté co se brzy začne pohřešovat další dívka, začíná hon na čarodějnice.
Kruh ohně ~ Michelle Zinková
Lia se vydává na nebezpečnou cestu za chybějícími stránkami Proroctví a pátrá po zbývajících klíčích, pomocí nichž by mohla zavřít Bránu, a zabránit tak příchodu Samaela na tento svět. Sama to ale nezvládne. Podaří se jí přesvědčit sestru Alici, která stále více podléhá zlu, aby jí pomohla? Obřad musí být vykonán v den slunovratu a čas rychle utíká… Ohromující závěrečný díl "gotické" fantasy trilogie z Ameriky 19. století.

Královna králů ~ Maria Dahvana Headleyová
Senzační román s historickým pozadím odkrývá fantastickou proměnu hlavní hrdinky - královny Kleopatry. V temném příběhu se dokonale prolínají řecká, římská i egyptská božstva a neuvěřitelně působivý rej dotvářejí tajemné obřady, mágové z Libyjské pouště i severské čarodějnice. Milostný vztah Kleopatry s Markem Antoniem dokládá význam hluboké lásky v životě.


Vteřinu poté ~ William R. Forstchen
Vysloužilý armádní důstojník John Matherson se přestěhoval s rodinou do Black Mountain v Severní Karolíně. Nedávno ovdovělý John a jeho dvě dcery žijí v přívětivé maloměstské rutině. Jednoho dne ji však něco naruší - najednou přestanou fungovat všechny elektrické spotřebiče. Že by rozsáhlý výpadek? Pravda je však krutější, než by se zdálo - za vším je výbuch EMP, elektromagnetické bomby. A výpadek zdaleka nebude jen dočasný…
Strhující postapokalyptický román překvapí svou uvěřitelností a nepustí čtenáře, dokud se nedobere poslední strany.Tak chladná řeka ~ Michael Koryta
Nadějný, ale neúspěšný filmař Eric Shaw má natočit dokument o miliardáři Campbellu Bradfordovi, jehož dětství a mládí v zapadlém lázeňském městečku v Indianě halí tajemství. Jediným vodítkem je stará láhev místní minerálky. Po příchodu do West Badenu začnou Erika pronásledovat vize minulosti, výpadky vědomí a prudká závislost na obsahu záhadné láhve, ze které se ze zvědavosti napil. Zároveň si znepřátelí posledního Bradfordova potomka Josiaha…
Gradující psychothriller se sugestivní atmosférou, hororovými prvky a zápletkou na hraně paranormálna nezapře inspiraci klasikem žánru Stephenem Kingem - spíše než na potoky krve však sází na plíživý děs ze zla, jenž se skrývá v hlubinách lidské duše.


Muž, který pronikl do Osvětimi ~ Denis Avey
Muž, který pronikl do Osvětimi je pravdivý příběh britského vojáka, který dobrovolně vstoupil do Buna-Monowitzu, koncentračního tábora známého jako Osvětim III. V létě 1944 byl Denis Avey držen jako válečný zajatec v pracovním táboře E715, nacházejícím se vedle Osvětimi III. Naplánoval, že si vymění místo s jedním vězněm, a potají pronikl do židovské části tábora. Kupodivu přežil i jeden z pochodů smrti před koncem války, při nichž nacisté povraždili tisíce lidí, a po dlouhém putování střední Evropou se vrátil do rodné Británie. Po mnoho desetiletí se nedokázal přimět k tomu, aby vzpomínal na minulost, jež se mu neustále vracela v nočních můrách. Až nyní Denis Avey dokáže vyprávět celý svůj příběh, napínavý a zároveň dojemný, příběh, který nabízí jedinečný pohled do mysli obyčejného muže s téměř neuvěřitelnou morální i fyzickou odvahou.

Nebe 1: Pod nekonečnou oblohou ~ Veronica Rossi
První díl futuristické postapokalyptické trilogie na pomezí fantasy, romance a dobrodružného příběhu. Hlavní hrdinové, Aria a Perry, pocházejí ze dvou radikálně odlišných společenských vrstev a vlastně by se neměli nikdy setkat, natož navázat vztah. Aria patří mezi obyvatele uzavřeného, vysoce technicky rozvinutého a izolovaného města, Perry zase do nebezpečného přírodního světa. Když Ariu vykáží z města za zločin, který nespáchala, domnívá se, že ji čeká okamžitá smrt - ve volné přírodě nemá šanci přežít. "Divoch" Perry je pro ni jedinou šancí, jak se zachránit. Zakázaná láska a rozpolcená civilizace vzbuzuje mnoho filozofických, morálních a etických dilemat zrcadlících se v neobyčejném vztahu dvou hlavních hrdinů.
Nakladatelství BB art
Havran: Synové hromu ~ Giles Kristian
Vikingové plují do země Franků Touha po pomstě vede Osrika, nebo-li Havrana a jeho norské druhy po řece Siauně, dnešní Seině, do samého srdce francké křesťanské říše, v níž jsou pohanští Norové považováni za zloduchy, které je třeba vyhladit z povrchu zemského. Jejich cestu do Aix-la-Chapelle, kde je panovník Charlemagne slíbil přijmout, provázejí četná nebezpečí, z nichž se jim daří unikat. Jejich bohové jsou však vrtkaví. Odin, který miluje chaos, hraje se Sigurdovými muži jako s kameny ve hře tafl a směje se, když vidí, jak teče krev.Zlacená pečeť ~ James Twining
Tom Kirk se znovu ocitá ve středu dění. Při pátrání po ukradeném obrazu Leonarda Da Vinciho se mu naskytne hrůzný pohled na kočku přitlučenou na stěnu v místě, kde obraz visel. Okamžitě pozná podpis svého dávného nepřítele Mila. Potom zjistí, že jeho přítel ze Sevilly byl zavražděný a Milo unesl jeho dceru Evu. Jennifer Browneová v New Yorku vyšetřuje podezření z uměleckých padělků. Stopy vedou k jednomu íránskému obchodníkovi, který jakýkoli podíl odmítá. Když je ale zavražděný právník, který se ve věci angažuje, Jennifer pochopí, že se děje něco vážného. Je možné, že objevení Mila, krádež Da Vinciho obrazu a únos Evy spolu souvisí? Mají se cesty Jennifer a Toma při vyšetřování zrady a vraždy znovu protnout?

Zub za zub ~ Ed McBain
87. revír je v obležení Do služebny 87. policejního revíru mají namířeno dvě ženy. Obě hledají detektiva Steva Carellu. Ta první, jeho krásná hluchoněmá žena Teddy, s ním chce oslavit radostnou novinu: čekají spolu dítě. Ta druhá, čerstvá vdova Virginie Dodgeová, ho chce zabít. Vždyť právě on, detektiv Steve Carella, dostal za mříže jejího muže Franka, a ten teď ve vězení zemřel. Oko za oko, zub za zub. Carella je právě v terénu a netuší, že ve služebně zatím Virginie Dodgeová drží jeho kolegy i manželku v šachu lahví s prudkou výbušninou…Ztracená říše ~ Clive Cussler
Trestem za prohru je smrt Při potápění u břehů Tanzánie Sam a Remi Fargovi narazí na zvon ze ztracené konfederační lodi. Začnou po lodi pátrat - a netuší, že o její nalezení má enormní zájem i mnohem mocnější protivník. Vládnoucí mexická strana, ultranacionalistická Mexica Tenochca, chce loď získat, protože obsahuje tajemství, které by ji mohlo naprosto zničit. Od Tanzánie a Zanzibaru do deštných pralesů Madagaskaru a přes Indický oceán do Indonésie až k místu legendární erupce sopky Krakatoa se rozbíhá divoký závod Fargových a jejich protivníků.Neviditelné stopy ~ Robert B. Parker
Indiánská nečekaná pomoc Soukromý detektiv Spenser se připlete k případu Jumba Nelsona, obézního ožraly, ale jinak slavného hollywoodského herce. Na Jumba padne obvinění, že znásilnil a zavraždil mladou ženu, ale i když se Spenserovi ten nechutný a arogantní tupec hnusí, přesto má o jeho vině pochyby. Rozhodne se pátrat po vrahovi na vlastní pěst. Jumbovi se však Spenserovy otázky nezamlouvají a tak na něho poštve svého bodyguarda, indiána Sixkilla. Vše dopadne jinak, než zamýšlel a Sixkill se stane Spenserovým novým parťákem.Krutá hra, kruté mrazy, krutý osud ~ Dan Simmons
V hlavní roli Joe Kurtz. Dan Simmons vzdává hold detektivkám americké drsné školy a daří se mu to na jedničku. Nijak nepolevuje v tempu a svého hrdinu skutečně nenechá ani na chvíli vydechnout. Joe Kurtz býval soukromý detektiv - než se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou a brutálně pomstít vraždu své partnerky. Když se po jedenácti letech vězení vrací do Buffala, nemůže být o obnovení licence ani řeč, přesto se najdou jistí lidé, kteří jsou ochotní ho najmout a využívat jeho služeb načerno…Bílý havran ~ Robert Low
Bitva v té nejhorších ze všech zim Orm a muži z jeho přísežného bratrstva ve třetím díle Lowovy vikinské ságy bojují ve službách jarla Branda a pokoušejí se zapomenout na Attilův poklad. Ale pomstychtivý duch nebohé Hild jim chystá jiný osud. O Attilově hoře stříbra se doslechnou dva nebezpeční muži, Brondolf Lambisson, který má z Ormem nevyřízené účty, a jistý Klerkon. Tito dva se spřáhnou a unesou dva členy přísežného bratrstva, kteří je mají dovést k místu, kde poklad leží. Orm vyplouvá znovu na moře, aby své druhy zachránil.Temné kosti ~ Kathy Reich
Další spletitý případ sběratelky kostí. Do města se na automobilové závody sjíždí na dvě stě tisíc fanoušků a u charlottské dráhy se najde tělo nacpané do sudu s asfaltem. Soudní antropoložka Temperance Brennanová zvažuje různé teorie, ovšem nález podivné smrtící látky v sudu s tělem opět všechny zpochybní. Aby toho nebylo málo, během závodů zmizí zaměstnanec Střediska pro kontrolu a prevenci chorob. Brennanová to nepokládá za pouhou shodu okolností. Použil tento muž chemikálie z laboratoře k vraždě? Anebo je pravda ještě hrozivější? Jaká další tajemství se tu skrývají?


Alexandrie ~ Lindsay Davisová
Smrt číhá v knihovně. V roce 77 n. l. je Egypt pro bohaté Římany jedním z nejoblíbenějších výletních míst. Marcus Didius Falco vyráží i s manželkou a nezbednými dětmi na rodinnou dovolenou do Alexandrie, leč místo zaslouženého odpočinku ho opět čeká práce. Město je proslulé nejen majákem považovaným za div světa, ale i svou rozsáhlou knihovnou. Naneštěstí se však ukáže, že slavná knihovna je plná nejen vzácných a učených svitků, ale i intrik, pletich a akademické řevnivosti. Poté, co za podezřelých okolností zemře šéf knihovny, Falconovi nezbyde, než se ujmout případu, do jehož vyšetřování se tamním římským úřadům ani trochu nechce.Nakladatelství Host
Sestry sudičky ~ Eleanor Brownová
Román o rodinných vztazích a lásce ke knihám Otec tří sester, profesor Andreas, mluví zejména v Shakespearových verších "a sděluje tak své nejhlubší pocity slovy muže, který už je téměř čtyři sta let mrtvý". Zatímco jiné děti se v idylickém univerzitním městečku Barnwell dívají na televizi, Andreasovy dcery, pojmenované po Shakespearových postavách: Rose (Rosalinda; Jak se vám líbí), Bean (Bianca; Zkrocení zlé ženy) a Cordy (Cordelia; Král Lear), chodí do knihovny. Jsou do knih tak ponořené, že přestože se navzájem mají rády, nenaučily se spolu vycházet.A nyní se po mnoha letech vrací domů, protože jejich matka umírá na rakovinu... Úspěšný a čtivý debut americké spisovatelky Eleanor Brownové je vtipný a vážný zároveň.

Nepokojný muž ~ Henning Mankell
V zimě 2008 v době své každodenní procházky náhle zmizí námořní důstojník. Detektiv Wallander se vydává po stopách pachatele. Nitky hledání ho vedou do minulosti, do časů studené války, působení pravicových extremistůa nájemných vrahů z východní Evropy. Zdá se, že se dostal na stopu velkého tajemství.
Henning Mankell je nečtenější švédský spisovatel a do dnešního dne se prodalo více než třicet miliónů jeho knih v překladech do čtyřiceti jazyků.

- za anotace a titulní strany knih patří velký dík beletrie.eu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 YumiMew YumiMew | Web | 3. června 2012 v 18:02 | Reagovat

koukám, že právě čteš školu noci 3.díl :) .. já nedávno dočetla 7.díl :P teď jen čekám až u nás vyjde 8.díl :D .. já tu knížku uplně žeru♥

2 lanet lanet | Web | 3. června 2012 v 20:17 | Reagovat

dobře :) jen ještě mi prosím na blog napiš do jaký skupiny affs chceš patřit : Elite (7-6x týdně) top ( 5-4x t.) nebo normal ( 3-4x týdně)

3 Samantha* Samantha* | Web | 3. června 2012 v 21:55 | Reagovat

Heh, žádnou z těch knížek neznám a ani mi nic neříkají.. momentálně máš už dlouhou dobu něco rozečteného, nějak není na čtení čas:( :)

4 Lucy Lucy | Web | 4. června 2012 v 14:51 | Reagovat

všetky vyzerajú dobre :)
musím ísť zase niekedy do kníhkupectva nakúpiť zásoby, už nemám čo čítať :D

5 Caitlin. Caitlin. | Web | 4. června 2012 v 15:02 | Reagovat

no a já tam nešla ani dneska ! :-D jsem fakt idiot.. bude na mě tak naštvaná ta zubařka, že mě ho asi fakt rovnou vytrhne :D:D

6 Sinead Sinead | E-mail | Web | 4. června 2012 v 16:42 | Reagovat

a to všetko plánuješ prečítať? :D Je toho fakt veľa, ale niektoré aj mňa zaujali.

7 valleria valleria | Web | 14. června 2012 v 14:17 | Reagovat

Temné kosti ~ Kathy Reich - sleduji Kathy na twitter, ale tahle knížka mi unikla, myslela jsem, že poslední je 206 kostí a pak Virals a vím, že další má být Seizure, ale že je ještě jedna mezi nimi, to jsem netušila. Mimochodem K.R. = inspirace seriálu Bones :)

8 Nat  .lKen Nat .lKen | E-mail | Web | 28. dubna 2017 v 10:00 | Reagovat

I meet them now and again at the bank.

He works hard. His family is big, and he has to make a living somehow.

9 Mossi N lKen Mossi N lKen | E-mail | Web | 17. června 2017 v 1:42 | Reagovat

She will get what she wants by hook or by crook.

10 Mossi N lKen Mossi N lKen | E-mail | Web | 18. června 2017 v 14:00 | Reagovat

CNN is breaking the news right now.

11 Took F lKen Took F lKen | E-mail | Web | 15. července 2017 v 12:54 | Reagovat

If it’s all the same to you, let’s start at two.

12 Took F lKen Took F lKen | E-mail | Web | 15. července 2017 v 19:01 | Reagovat

Stop beating around the bush! Get to the point!

13 Took F lKen Took F lKen | E-mail | Web | 17. července 2017 v 5:20 | Reagovat

He’s back on his feet after a long period of debt and unemployment.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama