Rozhovor s Lucií Adamovou pro eternal-magic.blog.cz

21. září 2012 v 16:09 | Wendulka |  Rozhovory
Lusy Adams (pravým jménem Lucie Adamová) se narodila 15. května 1991 a vyrůstala v malé vesničce poblíž Prostějova. V roce 2010 završila maturitou své studium na šestiletém gymnázium, aby zahájila roční studium na jazykové škole, kde zdokonalovala angličtinu. Po neúspěšném pokusu studovat tento jazyk i na vysoké škole se rozhodla raději absolvovat školu života a přestěhovala se do Velké Británie, kde v současné době pracuje jako au pair.
Všechen volný čas jí zabírá psaní, ke kterému tíhne už od dětství. Když se potřebuje odreagovat, piluje svou milovanou angličtinu četbou knih v originále nebo sledováním amerických seriálů.
Do podvědomí všech se zapsala svou úspěšnou fantasy knihou Odstíny života.

Anotace Odstínů života:
Alexandrina Avitalová se za života nijak nelišila od vrstevníků. Když je v den svých devatenáctých narozenin chladnokrevně zavražděna, nikdo nemůže tušit, že smrt se stane začátkem její nové cesty. Tři roky poté, co byla pohřbena a oplakána rodinou a přáteli, se probouzí znovu k "životu". Je uvedena do světa magie a ďábelských stvoření. Alex musí zapomenout na svůj předchozí život, aby mohla zaujmout pozici neohrožené bojovnice se silami temnot. Podle dávného Proroctví je právě ona jedinou vyvolenou, Spasitelkou, která má rozhodnout odvěkou bitvu mezi dobrem a zlem…

Lucie Adamová byla velmi milá a poskytla pro tento blog rozhovor. Rozhovor mi přišel emailem dneska, takže odpovědi jsou nyní aktuální.
Přeji příjemné počtení...:)


1. Jak se momentálně máš? Někde jsem četla, že děláš au pair ve Velké Británii, je to pravda? A kde jsi momentálně nyní?
Au pair v Anglii - nejdříve v Harrogate, posléze v Bishops Stortford - jsem dělala od prosince minulého roku do začátku září, kdy mě rodinné důvody přivedly zpět do ČR. Momentálně jsem tedy doma a užívám si trochu opožděné prázdniny. Do Anglie se vracím začátkem listopadu, tentokrát do Liverpoolu, kam následuji svého přítele. Co budu dělat je zatím ve hvězdách, s určitostí jen vím, že au pair není práce pro mě.

2. Také jsem četla, že ti nevyšla vysoká škola je to pravda? A chtěla by jsi ještě studovat nebo už jen pracovat?
Z vysoké jsem se po semestru studia rozhodla odejít, neboť se to ani vzdáleně nepodobalo tomu, co jsem si představovala, a zatím návrat do školy neplánuji. Vzhledem k tomu, že jsem stejně studovala Angličtinu, tak praxe mě dle mého naučí mnohem víc. Ne nadarmo se říká, že škola života je ta nejlepší.

3. Jaké jsou tvé největší koníčky, když zrovna nepíšeš?
Kromě psaní knih je samozřejmě i s oblibou čtu, což je u autora podle mě vcelku pozitivní návyk. Jinak si ráda zajdu ven s přáteli, kouknu na nějaký ten film či seriál anebo prostě jen relaxuji nic neděláním. Poslední dobou jsem se znovu (relativně) pravidelně začala věnovat józe.

4. Psala jsi i dříve, než vyšla tvá úspěšná kniha Odstíny života? A pokud ano, tak kdy a pamatuješ si ještě, jak se tvá díla jmenovala?
Pokud nepočítám prvotní dětské pokusy, psaní jsem se skutečně začala věnovat ve dvanácti či třinácti a jednalo se o fanfiction na nejrůznější knihy a seriály. V patnácti jsem přesedlala na psaní první knihy, která v té době nesla název Stíny minulosti, a nikdy jsem se nedostala dál než za nějakých třináct kapitol, protože jsem to neustále přepisovala. Tomuto dílku jsem se s přestávkami věnovala vlastně až do doby, než jsem začala tvořit Odstíny života, a ráda bych se k němu (i když značně poupravené verzi) v budoucnosti zase vrátila, protože určitý potenciál tam byl.

5. Jak jsem již zmínila, tvá kniha Odstíny života se u nás stala velmi populární. Brala jsi při psaní knihy někde inspiraci? A pokud ano kde?
Inspirace je pro mě neznámé slovo, neboť se ta mrška úlisná v mojí přítomnosti prakticky nevyskytuje. Většina mého psaní vzniká v době, kdy mi dojdou způsoby prokrastinace, a nudou lezu pomalu po stropě.

6. A jak to vlastně bylo s vydáním OŽ? Stalo se ti třeba, že tě nakladatelství odmítlo knihu vydat? Bylo to složité, projít vším tím, než ti kniha vyšla tištěné?
S OŽ jsem měla obrovské štěstí, protože jsem narazila na správnou osobu ve správný čas, a podepsala smlouvu na vydání před dokončením samotného díla. Obvyklé rozposílání rukopisů do nakladatelství a vyslýchání si negativních odpovědí mě tedy minulo. Nejtěžší na celém procesu pro mě tedy bylo knihu dokončit, neboť u mě je psaní činnost značně nepravidelná a velice sporadická. Následných několik měsíců korektur mi způsobilo nejeden šedivý vlas, ale jinak to vlastně byla procházka růžovou zahranou.

7. Očekávala jsi, že se z knihy stane takový hit a že budeš slavná spisovatelka ve svých 20 letech? Stává se ti, že tě třeba poznávají lidé na ulici?
Neřekla bych, že moje kniha je nějak veleúspěšné a už vůbec ne, že bych byla slavná spisovatelka. Jsem si proto vcelku jistá, že i kdybych nepobývala v Anglii, můj život by se nijak výrazně nezměnil. Přece jen ani ti nejslavnější spisovatelé u nás ani ve světě nejsou osobami, které by na každém kroku pronásledovaly davy fanoušků a paparazzi by si mohli zpřelámat krky ve snaze vyfotit, co si dotyčný zrovna dává k obědu.

8. Na tvých stránkách jsem četla, že by mělo být i pokračování OŽ. Je něco, co by jsi mohla svým čtenářům prozradit z toho, co je v dalších dílech čeká?
Druhý díl OŽ se momentálně nachází na mrtvém bodě, jelikož jeho budoucnost je stále nejistá a já nemám patřičnou motivaci pro jeho dokončení. Prozradit tedy můžu snad jen to, že pokud se kniha někdy dočká svého konce a objeví se na poličkách knihkupectví, čtenáři se mohou těšit na několik (staro)nových postav, pár temných tajemství, nějaká ta zlomená srdce či krky a to vše samozřejmě zabalené ve velké dávce ironie.

9. Na webu jsem se také dozvěděla informace o tvé nové knižní sérii, jejíž první díl se jmenuje Bez duše. Mohla by jsi i tady prozradit něco málo, na co se v této sérii mhou čtenáři těšit?
Nová série nese provizorní název Cleaners a jedná se o spin-off Odstínů života. To znamená, že se obě knihy odehrávají ve stejném světě, a přestože se Cleaners věnuje jiným postavám a na jiném místě, je možné, že se v nich mihne i nějaký starý známý z OŽ. Hlavní hrdinkou série je mladá čarodějka Daisy McMillan, kterou problémy pronásledují na každém kroku. První kniha se věnuje jejímu pobytu v Monaku, kam byla "vyhoštěná" po jedné zpackané misi, a její snaze přesvědčit Čarodějnou radu, aby ji nechali vrátit se domů. Jak se ukáže, to nebude úkol tak jednoduchý.

10. A na závěr...je něco, co by jsi chtěla vzkázat svým věrným čtenářkám a čtenářům?
Snad jen poděkovat jim za jejich přízeň. Doufám, že i další moje díla se jim budou líbit aspoň stejně tak jako Odstíny života.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 milina milina | Web | 21. září 2012 v 16:18 | Reagovat

mám rádši skolu noci :-D

2 miss VeЯůů~ miss VeЯůů~ | Web | 21. září 2012 v 16:40 | Reagovat

No,přesně,je to fakt k nakousnutí :DD.Jono,jako je to hrozný,ale zas jako je možnost si nachytat dobrý známky,ikdyž u mě to teda tak nevypadá :D.
Jinak krásný rozhovor :).

3 Mossi N lKen Mossi N lKen | E-mail | Web | 18. června 2017 v 14:48 | Reagovat

She refuses to go on a blind date again because she had bad experience.

4 Took F lKen Took F lKen | E-mail | Web | 15. července 2017 v 20:39 | Reagovat

Tom takes after his father in character, and after his mother in appearance.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama