Leden 2013

» Banners ~ Mirror Mirror

20. ledna 2013 v 12:53 | Wendulka |  Banners
Ve škole je to teď celkem na nic, tak relaxuji u grafiky...proto tolik výtvorů :).


Layout na přání: pro ashleys-line

19. ledna 2013 v 18:19 | Wendulka |  Graphic for you
pro ashleys-line.blog.cz [NASTAVENÝ]


Pokud se ti layout líbí a chceš ho nastavit, tak mi napiš přihlašovací jméno a heslo na e-mail: wen.lafleur@seznam.cz

Layout 0.5

18. ledna 2013 v 16:32 | Wendulka |  Kabátky blogu

Od: 18. 1. 2013
Vyrobila: Wendulka
Spokojenost: 90 %

První layout v roce 2013. Předchozí už mě pěkně štval, tak jsem se ho rozhodla změnit a snad je to změna k lepšímu. Layout jsem nějak vymyslela z hlavy a jde to na něm i vidět :D. Má své chyby, ale tak mylsím, že to zase není tak hrozné a v celkovém výsledku se mi celkem líbí. Doufám, že vám taky. A taky douám, že tady nějakou dobu vydrží.

» Editorials ~ Candice Accola

17. ledna 2013 v 21:55 | Wendulka |  Editorials
Poslední dobou má srdcová záležitost - editorials.
Candice je prostě dokonalá :)).

Zase o krok blíž....

17. ledna 2013 v 12:31 | Wendulka |  Diary
Zase to tady pár dní stálo...nic se nedělo. Důvod byl v mé 100% soustředěnosti na zkouškové období. Včera mě jsem měla (troufám si tvrdit) asi nejtěžší zkoušku za tento semestr a světe div se....zvládla jsem ji! Výsledek sice nějak neohromí, ale také nemrzí a důležitá věc je, že to mám prostě v kapse.

Už jsem se vám někdy svěřila, jak je zkouškové období nechutné?
Nedokážu si představit, co budu dělat u státnic :D.
Ty nervy, to je něco na mě...Člověk je pak hnusný i na všechny okolo a atmosféra je...jak se to říká...pěkně hustá.

Pokud bude při mě stát nějaké to štěstí, tak bych měla mít už jen jednu zkoušku příští středu a pak volno do 11. 2., kdy nám začíná letní semestr.
Člověk ale nikdy neví, co přijde, takže se nebudu radovat předčasně.

Taky přemýšlím, že bych napsala nějakou recenzi, takže uvidíme, co ze mě zase jednou vyleze :D. Konečně si už můžu číst, co chci a ne tu takzvaně "povinnou četbu" i když musím přiznat, že některé ty knihy se mi dost líbily a možná se k ním časem vrátím, když bude čas i chuť.

Jo a taky jdeme dneska konečně poprvé bobovat (i když teda my nemáme boby a to mě teda dost štve :D), tak budu jezdit asi na igelitu :D.

Adios...


Duelové klání knih č. 6

9. ledna 2013 v 16:19 | Wendulka |  Duelová klání knih
Po dlouhé době konečně přidávám další duel knih + anketu z minulého kola.


V minulé kole s přehledem zvítězila kniha Levá ruka boží. Tímto také postupuje do užšího výběru knih.

V tomto kole (tj. v pořadí již šestém) se proti sobě utkají knihy Malé Ženy, která napsala Louisa May Alcottová a kniha Pravdivá zpověď Adriana Molea -od Sue Townsend.
Je jen na vás, kterou knihu pošlete do užšího výběru.

(Pozn.: často mi tady píšte, že jste ani jednu z knih nečetli....sama jsem na to obdobně, ale zkuste, prosím, hlasovat pro knihu, která se vám zdá sympatičtější byť jen třeba podle anotece. Děkuji.)


Malé Ženy-Louisa May Alcottová
Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Tento nový překlad poprvé po více než sto letech představuje českým čtenářům Malé ženy v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu, jenž sleduje další osudy sester Marchových.

Pravdivá zpověď Adriana Molea - Sue Townsend
Třetí pokračování deníkových zápisků si náš známý adolescent smutné postavy pořizoval v období od konce roku 1984 do začátku roku 1991, kdy již překonal své hořké zrání, ale do těch pravých let v divočině velkého světa mu ještě něco scházelo. Knížka má dvě části - první je samotná Zpověď, druhá nese název Adrian Mole a malí obojživelníci - a na jejích stránkách se dočteme např. o tom, jak se Pandora začíná Adrianovi neodvratně vzdalovat, jak maturita a vyhlídky na další studium končí katastrofou, jak se z třídního násilníka Barryho vyklubal nejen opovrženíhodný vězeň, ale i (jaká nespravedlnost!) oslavovaný "skinheadský básník". Podíváme se s hrdinou do Moskvy, prožijeme s ním trapná úskalí prvního zaměstnání v městské knihovně i neslavný pobyt v Oxfordu, kde ho bohužel nečeká studium na univerzitě, ale soužití s Pandořiným excentrickým manželem.

» Editorials ~ Anne Hathaway

6. ledna 2013 v 14:40 | Wendulka |  Editorials
Sama ani nevím, kdy jsem tady naposledy přidávala nějakou grafiku. Proto jsem se rozhodla tady přidat tyto editorials s Anne. Jsou z premiéry Bídníků a Anne je na fotkách kouzelná.
Ty editorials jsou nic moc, to víte, když člověk tak dlouho nedělá grafiku, tak se to musí nějak projevit :D.


Po dlouhé době...a rovnou s nápadem

5. ledna 2013 v 14:29 | Wendulka |  Diary
Vítám vás milí zlatí v roce 2013 a všem přeji jen to nejlepší.

Jistě jste si všimli, že poslední dobou to tady celkem dost stojíl. Je to tím, že jsem měla tento semestr opravdu dost věcí do školy a na blog nezbýval prakticky žádný volný čas. Momentálně mám zkouškové, takže se (celkem) učím.....v pondělí mám zrovna dva testy, tak držte palce.

Píšu ale kvůli jiné věci. Napadl mě takový nápad s novým blogem. No jelikož je všude kolem nás spousta seriálů a někdy se v tom všichni celkem ztrácíme, tak mě napadlo založit blog, který by se věnoval více seriálům. Každý admin by měl nejspíš jeden seriál a přidával by věci a novinky o tomto seriálu. No a pokud by seriál skončil, tak by si vybral jiný seriál a přidával novinky o něm. No ale jelikož bych tento projekt sama prostě neutáhla, tak se obracím na vás. Nechci přímo, abyste napsali, jestli do toho půjdete se mnou, ale spíše jen názor na tento nápad, popř. kdyby někdo už teď věděl, že by do toho chtěl jít, nechť dá vědět :)).
Všem díky za názory :).

PS: s tímto blogem bych ale určitě neskončila....takže nemějte strach :)