Duben 2013

Top of the World

14. dubna 2013 v 13:56 | Wendulka |  Diary

Jsem zvědavá, jestli ještě někdy nastane ta chvíle, kdy budu moct říct, že se nudím a hlavně, že nemusím už vůbec nic dělat do školy :D. Já sama velice pochybuji, ale docela by se mi to hodilo ne že ne...

Každopádně to bude čím dál tím horší (a to platí i pro mou aktivitu na blogu). Za 4 týdny nám začíná zkouškové o majn got už záááááááááás.
A to bych toho tolik chtěla na blogu udělat. Bohužel vůbec, ale vůbec nevím kdy.
Chtěla bych začít přidávat knižní novinky, které nás čekají, podobně jako jsem přidala novinky filmové TADY a myslím, že podle ohlasů měl tento článek celkem úspěch.
Dále by bylo fajn napsat zase jednou nějakou recenzi. Momentálně čtu Janu Eyrovou, takže by bylo fajn přidat recenzi na tuto fajn knihu, ale nic neslibuji.
Taky mě napadlo, že bych mohla přidat nějaký článek o Ročním maratonu s českými filmy (vůbec, ale vůbec nic ovšem neslibuji :D).

No a v neposlední řadě jsem také chtěla udělat nějaký fajný jarní layout s nějakou jarní tematikou a hezkou jarní fotkou. Spíš to ale vidím, že to pak spojím do jednoho i s letním :D. Ale tak uvidíme, třeba překvapím :D.

Co se týče grafiky, tak poslední dobou nedělám vůbec nic...ani nemám nějak velkou chuť něco dělat, takže moje grafiku bude spíš minimální.

Vyčerpávající článek (chacha) spíše o ničem, snad možná jen o tom, co bych tady na blogu ráda udělala.
(Já to ale stejně neudělám, protože na to nemám absolutně vůbec čas).

Čágos :P.

Grrr....

9. dubna 2013 v 17:22 | Wendulka |  Diary
Abych pravdu řekla, tak mě výstižnější titulek, který by nějakým způsobem vystihl mou nynější náladu, nenapadl.
Předem musím upozornit, že kdo nechce číst žvásty o jednom prachobyčejném vysokoškolském životě jedné ještě obyčejnější vysokošklačky a její myšlenkové pochody, ať raději vůbec dál nečte.

Fajn. Tudududum....Čas vypršel a vy jste zrovna dovršila svou maximální dávku štěstí. Chápete to? Já totiž vůbec.
Jednu chvíli je všechno "fajné", druhou na nic. Nálada jednou dole, jednou nahoře a....mouchy sežerte si mě....v další chvíli, mouchy, sežeru vás. Ne opravu jsem ještě nepřišla o rozum (teda snad), ale troufám si tvrdit, že jestli to takhle půjde dále, tak o něj asi brzy přijdu. Já chci domůůůůůůů!!!

Já chci prostě domů :D. Nechápu to. Jedno vím ale jistě. Nemám na to nervy. Grrr....

A víte proč?
Taky znáte ten pocit, že někoho dobře znáte bavíte se s ním a najednou bum bác a přijde vám, že si s dotyčným vůbec nerozumíte? Tak přesně takhle nějak se cítím a už to trvá cca týden.
Řeknu to asi takhle. Už mě prostě neaví pořád slyšet, že toho ti a ti lidé mají hodně, že musí udělat to a to, že je úkol tam a tam a že přesně neví, co je a je to strašná katastrofa atd. atd. Já mám toho taky HODNÉ!!!! a řeším pořád něco??? Neřeším (a když už tak tady občas). Tak mi dejte svatý pokoj, sakra, už mě to nebaví....Hlavně miluji ty lidi, kterým zatím o nic nejde a řeší všechno jako by nevímco....

Potřebuji prázdniny....teď hned....žádné zkouškové, žádná škola, prostě být doma s rodinou a všechno. Nevím, asi stárnu nebo co.

Na druhou stranu (abyste si nemysleli, že jsem nějaký asociál - což si přesně zřejmě zrovna teď myslíte) se bavím s lidmi, se kterýma jsem dřív prohodila možná pár slov. Škoda, že člověk až po delší době zjistí, kolik fajn lidí potkává každý den na chodbě, má s nimi hodiny, ale nezná je. Velká škoda...

Ufff...článek je naprosto o ničem, ale zkouším, jestli mi takové to vypsání tady na blog pomůže :D.

No tak nic, lovu zdar....jo a víte co....já jdu ještě dneska do školy na 19:45. Jo! Beze srandy a budeme tam tak do 23:00!!! Ááá sranda se nekoná, prvního čtvrtý taky není....takže je to fakt. Fuj, hnus, humus...modlete se dneska za mě.
Amen
.
.
.
.
.
.
.
:D
(blázen)

PS: už mě pěkně štve fejsbuk....:P

Filmové novinky (duben 2013)

6. dubna 2013 v 16:50 | Wendulka |  Filmové novinky
Seznam filmů, které budou mít (nebo už měly) premiéru v českých kinech v dubnu 2013. Nejsou zde všechny filmy, vybrala jsem jen ty, které mě něčím zaujaly.

Název: Vedlejší účinky
Žánr: Drama
Hrají: Jude Law, Roney Mara, Channing Tatum, Catherina Zeta-Jones...
Premiéra v ČR: 4. 4. 2013
Anotace:
Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky - mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet - ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá.


A psal se rok...2. tisicíletí př. n. l.

5. dubna 2013 v 16:54 | Wendulka |  Knižní projekty

2. tisíciletí př. n. l.

...a světlo světa spatřilo nejstarší světové dílo, které neslo název Epos o Gilgamešovi.

Nový projekt: A psal se rok...!

3. dubna 2013 v 19:04 | Wendulka |  Knižní projekty

I přesto, že na blog nemám příliš mnoho času a nepřidávám moc příspěvků, jsem se rozhodla rozjet na blogu nový projekt.
Tento projekt má název A psal se rok... a hlavní pointa bude v tom, že zde budu postupně přidávat roky (zatím ještě přesně nevím, od kterého začnu) a budu se snažit k těmto létům najít vždy co nejvíce důležitých věcí týkajících se knih.

Ještě přesně nejsem rozhodnutá, jak to bude probíhat, ale vše se včas dozvíte :).

Doufám, že se vám projekt bude líbit a že si z něj třeba odnesete i nějaké zajímavé informace, které třeba někdy využijete.