Červen 2013

Recenze: Hunger Games - Vražedná pomsta

21. června 2013 v 22:23 | Wendulka |  Knižní recenze
Název: Hunger Games - Vražedná pomsta
Originální název: The Hunger Games Catching Fire
Autor: Suzanne Collinsová
Překlad: Zdík Dušek
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2010
Klíčová slova: dystopie, akce, napětí, láska, život a smrt
Počet stran: 335

Pokračování úspěšné knihy Hunger Games - Aréna smrti, jejíž recenzi si můžete přečíst zde.

Hned na začátku bych chtěla zdůraznit, že tato recenze může obsahovat spoilery z prvního dílu, takže doporučuji těm, kteří si chtějí tuto knižní sérii přečíst a ještě nečetli první díl, aby tuto recenzi raději nečetli!

Nakladatelství Fragment přichází s dalším dílem této celosvětově úspěšné trilogie. Druhý díl nese název Vražedná pomsta a je pokračováním knihy Aréna smrti, která v nakladatelství Fragment vyšla v roce 2010.

Recenze: Pod nekonečnou oblohou

14. června 2013 v 18:09 | Wendulka |  Knižní recenze
Název: Pod nekonečnou oblohou
Originální název: Under the Never Sky
Autor: Veronica Rossi
Překlad: Michaela Škultéty
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2012
Klíčová slova: dystopie, fantasy, láska, boj
Počet stran: 328

Osudy dvou absolutně rozdílných lidí, kteří se spojí ve chvíli největší nouze, aby zachránili své blízké.

Na jedné straně stojí Árie, která žije v bezpečí Blaženosti. Zde má všechno, na co si jen vzpomene. Tento svět je chráněn systémem, ve kterém věci jako vraždy a zločiny nemají místo.
Na druhé straně stojí Peregrin. Je to mladší bratr Krvepána, který žije úplně v jiném světě než Árie.
Shodou náhod a okolností se tito dva setkají a to, když Árie hledá svou matku Luminu a Peregrin syna svého bratra - Talona. Árie se ocitá v Obchodě se smrtí - ve vnějším světě, kde na ni čekají překážky, které si ani neumí představit.
Osadnice (Árie) spolu s Divochem (Peregrin) spolu uzavírají dohodu a vydávají se pátrat po svých blízkých. Postupem času zjišťují, že by zřejmě jeden bez druhého nepřežili.

Seznam knižních blogů + info

5. června 2013 v 17:29 | Wendulka

Tak mě napadlo, že by nebylo tak úplně od věci, kdybych zde měla nějaký ten seznam knižních blogů. Čas od času se ráda mrknu na nějaký ten knižní blog, zasoutěžím, pročtu recenze. Vím, že tady někteří chodíte a jsem za to moc ráda. Napadlo mě však rozšířit vaše řady s tím, že bych tady vedla seznam knižních blogů.

» Free layout ~ Ashley Benson

5. června 2013 v 17:09 | Wendulka |  Layouts

Neříkám, že to je nějaká super práce, ale celkem se mi líbí a jsem s ním i spokojená. Ovšem otázkou je, zde jste spokojeni i vy :D.

Kdyby o něj někdo měl náhodou zájem, tak se mi ozvětě na e-mail: wen.lafleur@seznam.cz, kde mi napíšete jméno layoutu, vaše jméno / přezdívku a samozřejmě váš blog, kde by byl layout nastavený. Taky mi můžete napsat, jestli chcete třeba i jiné popisky v horním volitelném boxu nebo něco jiného.
Ohledně dalších věcí se pak kdyžtak domluvíme přes e-mail :))

Big Girls Don't Cry

4. června 2013 v 21:22 | Wendulka |  Diary
Jen pro info...nadpis žádný způsobem nereprezentuje mé nynější pocity, jen powlouchám stejnojmennou písničku od Fregie a nevěděla jsem si rady s nadpisem :D.

Tak dneska zmáknuta další zkouška, vlastně kolokvium. Je to vcelku fuk, myslím, že to je prašť jak uhoď. Každopádmě důležité je, že to mám a sama se divím jak a prý byl se mnou celkem spokojený představte si mě, jak si právě plácám pro rameni a chválím se že :D.