Září 2013

Recenze: Zabijáci

30. září 2013 v 20:23 | Wendulka |  Knižní recenze
Název: Zabijáci
Originální název: Fasandræbende
Autor: Jussi Adler-Olsen
Překlad: Kristina Václavů
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2013 (v originále 2010)
Klíčová slova: thriller, napětí, vražda, detektivové
Počet stran: 429

Jussi Adler-Olsen přichází s dalším napínavým thrillerem, který je také označován jako Druhý případ komisaře Carla Morcka.

Zabiják Adler-Olsen

Jméno Jussi Adler Olsen je příznivcům severských detektivek již určitě známo. Tento dánský autor se narodil v roce 1950 v Kodani a mimo jiné pracoval jako novinář, redaktor a nakladatel. Jeho první knihou byla kniha Abecední dům, která vyšla v roce 1997.
Do této doby také napsal čtyři knihy, které se zabývají kodaňským (kriminálním) oddělením Q. Mezi tyto knihy patří Žena v kleci, Zabijáci, Vzkaz v láhvi a Složka 64. A právě tato série ho nejvíce proslavila na celém světě.

Recenze: Až na vrchol hory

16. září 2013 v 17:54 | Wendulka |  Knižní recenze
Název: Až na vrchol hory
Originální název: Upp till toppen av berget
Autor: Arne Dahl
Překlad: Linda Kaprová
Nakladatelství: Mladá fronta
Rok vydání: 2013 (v originále 2000)
Klíčová slova: thriller, napětí, vražda, detektivové
Počet stran: 352

Populární autor švédských detektivek přichází po knihách Misterioso a Zlá krev opět s novou knihou. Detektivy čeká další případ a vyštřovací Skupina A se dává znovu do práce.

Arne Dahl - jeden z nejlepších švédských autorů detektivek

Arne Dahl je ve švédské kriminální literatuře již dobře známý. Jeho detektivní romány o Skupině A byly ke značné radosti všech jeho fanoušků dokonce zfilmovány.
Arne Dahl, vlastním jménem Jan Lennart Arnald, je literární kritik a redaktor. Z svůj život napsal téměř dvě desítky knih. Za tyto knihy získal nejvýznamnější ocenění pro autory detektivního žánru.


Layout 0.9

15. září 2013 v 16:29 | Wendulka |  Kabátky blogu

Od: 15. 9. 2013
Vyrobila: Wendulka
Spokojenost: 95 %
Opět jsem zpět a se tím přichází i změna layoutu. Minulý layout byl dost tmavý, tak jsem pro změnu udělala něco světlejšího. Musím říct, že se mi líbí o dost více, i když, popravdě řečeno, nechápu, jak se mi po mé grafické absenci něco takového vůbec podařilo :D.
Tak doufám, že se vám také líbí alespoň tak jako mně, protože tady zřejmě nějakou dobu zůstane.
Má grafická zručnost je pro tuto chvíli vyčerpána...:D
Adios :).
Jo vlastně, málem bych zapomněla, udělala jsem do layoutu rubriky Vychází u nás, kdy postupně budu doplňovat, kdy co vyjde, tak doufám, že se vám tato obměna bude líbit :).

Hodné holky se dostanou do nebe, zlé všude!

15. září 2013 v 11:09 | Wendulka |  Diary
Ehm ehm. Kajícně se dívám do země a vím, že jsem tady zase měsíc a půl nebyla. Se mnou je to opravdu jako na kolotči: nahoru, dolů.
Každopádně jsem opět tady, nevím, jak dlouho, ale jsem.
V srpnu jsem byla v Krkonoších, jak jsem tady již psala. Nakonec jsem tam nezůstala 14 dní, ale rovnou měsíc. Dva turnusy po sobě a bylo to....DOKONALÉ. Prostě měsíc na horách, kupa dětí, sranda...to se nedá popsat, bylo to neskutečné!
Ale konec vychvalování Krkonoš a zpátky do reality.
Jistě jste si všimli, že tady bylo již vyhodnocení soutěže. Knihy jsem odeslala ve čtvrtek, takže by měly během přístího týdne dorazit. Snad.
Co se týče blogu: momentálně dočítám jednu knihu k recenzi. Čekají mě poté ještě další dvě, takže je určitě na co se těšit.
Pak přemýšlím, že bych se tady věnovala také filmům a seriálům, ale jak se znám, tak na to stejně nebudu mít moc času, takže asi tak.
Rozhodla jsem se také, že udělám nový layout, takže se jdu do toho pomalu pustit.
Také bych se chtěla omluvit svým oblíbeným stránkám, ale absolutně nestíhám ještě obíhat, takže to budu muset nějak vymyslet ještě ;).
Tak zatím adios :).

Vyhlášení narozeninovo-prázdninové soutěže

9. září 2013 v 17:52 | Wendulka |  Soutěže
Po delší době se opět ozývám a přináším vám výsledky soutěže o dvě skvělé knihy, o které jste mohli soutěžit tady.
A kteří dva šťastlivici se tedy mohou z knih těšit?