Recenze: Jezdecký tábor Yonahlossee

26. dubna 2014 v 13:26 | Wendulka |  Knižní recenze
Název: Jezdecký tábor Yonahlossee
Originální název: The Yonahlossee Riding Camp For Girls
Autor: Anton DiSclafaniová
Překlad: Jana Divišová
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2014 (v originále 2013)
Klíčová slova: román, dívčí, koně, internátní škola, smutek, vina, rodina, láska, skandál
Počet stran: 352

Co se stanem pokud ve 30. letech 20. století uděláte něco, co není tak úplně přijímáno společností a nikdo, dokonce ani rodina, vás nechápe, a tak vás vyšlou úplně do jiného státu do internátní školy?
Tak nějaké takové pocity má hlavní hrdinka knihy Jezdecký tábor Yonahlossee, která se ocitá v dívčím jezdeckém táboře Yonahlossee.
Sama. Bez přátel. Bez rodiny.

Tak jako hlavní hrdinka se i autorka této knihy věnuje jízdě na koni. Tento koníček ji s určitou pravděpodobností vnukl nápad, že by mohla o jezdectví napsat knihu. Anton DiSclafaniová vyrůstala v severní Floridě a již od dětství se věnuje právě jízdě na koni. V současné době vyučuje na Washingtonské univerzitě v St. Louis tvůrčí psaní.


Otevřela jsem skříň a zadívala se na sebe. Byla jsem ošklivá, bledá, špinavá a skoro průsvitná. Teď jsem ještě navíc měla opuchlé červené oči a popraskané rty. Vypadala jsem jako příšera. Moje rodina by mne nejspíš vůbec nepoznala. Nikdy jsem netrávila mimo domov více než jednu noc, a to pouze v Gainesville s Georgiem.

Theodora (Thea) Attwellová má všechno, co by si mohla přát. Milující rodiče, bratra - dvojče, se kterým jsou jedna ruka, a přestože v Americe právě vrcholí hospodářská krize, její rodiny se to nijak zvlášť nedotkne. Všechno se ale změní v okamžiku, kdy Thea udělá nevinnou věc, která ale bohužel přeroste ve skandál. A jelikož její rodiče neví, jak se k tomu postavit, tak Theu pošlou do dívčího jezdeckého tábora Yonahlossee, do hor v Severní Karolině.

V tu chvíli jsem měla pocit, jako by mi někdo vyrazil dech. Srdce mi tlouklo tak hlasitě, že jsem si byla jistá tím, že to matka musí slyšet. Ale snažila jsem se sama sebe uklidnit. Věděla jsem díky Sasimu, jak na to. Koně totiž z lidí cítí jejich strach.

Počáteční strach a obava z neznámého postupem času mizí a Thea si začíná v Yonahlossee zvykat. Najde si přítelkyně a rozumí si také ředitelem Holmesem a jeho rodinou. Ovšem, to co se zprvu zdá jako přátelství se může pomalu ale jistě změnit v lásku.
Thea ví, že některé věci jsou prostě špatné, ale její srdce je silnější než rozum a díky této vlastnosti se často ocitá v situacích, ze kterých je velice těžké se dostat zpátky.

"Zastav ho, " uslyšela jsem za zády. "Zastav ho hned!" Ale všechny instrukce byly v tuto chvíli zbytečné. Decca křičela, a znělo to tak hrozně jako sténání. Přikryla jsem si uši dlaněmi.

Co se týče samotné knihy, tak jsem na počátku vůbec nevěděla, co od ní mám čekat. A...překvpila mě. A to v dobrém slova smyslu. Není to žádný typický román pro dívky. Přijde mi, že je to něco více. Autorka se více ponoří do citů a hlavní téma této knihy není láska, ale spíš okolnosti a důsledky, které lásky může mít ve všech svých podobách. Ať už jde o lásku mileneckou, rodičovskou, či kamarádskou.

Tehdy jsem ale o tom místě nevěděla nic, kromě toho, že mě sem rodiče posílají, aby mne nemuseli nějaký čas vidět. Když jsme dorazili k cíli, byl zrovna soumrak; tuhle melancholickou hodinu jsem vždycky nesnášela.

V knize se také setkáváme se značným množstvím postav, které jsou ve své podstatě každá úplně jiná. Autorka poodkrývá roušky jejich tajemných životů, ale nikdy vám toho neprozradí příliš. I o životě hlavní hrdinky, i když se toho dozvíme hodně, tak zdaleka ne vše. Vždy zde zůstane náznak toho, abychom si věci domysleli. Autorka poodhaluje životy postav v určité fázi jejich života, ale už nám nepředkládá jejich minulost či budoucnost. Žije přítomností a vždy, pokud se uchýli k retrospektivnímu vyprávění, tak konečné důsledky směřují do přítomnosti.

Takže, pokud již máte dost různých dystopických románů, upírů, čarodějnic, vlkodlaků a já neví čeho všech ještě, tak určitě sáhněte po této knize, která vás jistě mile překvapí.

KONEČNÉ HODNOCENÍ: 9/10

Za poskytnutí recenzního výtisku tímto děkuji nakladatelství: Knižní klub
Související šlánky: kniha Jezdecký tábor Yonahlossee
Recenze: doplněná o úryvky z knihy
WWW stránka autorky: antondisclafani.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katty~ Katty~ | Web | 8. května 2014 v 21:59 | Reagovat

zní to zajímavě :) škoda, že mě nebaví čísr :( :D

2 Ремонт холодильников lKen Ремонт холодильников lKen | E-mail | Web | 28. dubna 2017 v 14:30 | Reagovat

I got on the bus on Oak Street.

Hold on! I’ll be back in a minute.

3 RogerRoult RogerRoult | E-mail | Web | 25. července 2017 v 13:34 | Reagovat

Dissertation Writing Service - EssayErudite.com

Our https://essayerudite.com/dissertation-writing-service/ provides a full-scale writing assistance accessible online 24/7.
Apart from many other writing companies, we are rather picky when forming a professional staff of experts.
Moreover, we try to make our every customer feel safe and pleased with the service.

4 Flossieorags Flossieorags | E-mail | 25. července 2017 v 19:29 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170725

5 EssayForMe EssayForMe | E-mail | Web | 25. července 2017 v 20:27 | Reagovat

We Can Write Your Paper For You - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write My Essay for Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an <a href="https://essayerudite.com" />essay writing help</a>

6 DavidWep DavidWep | E-mail | 29. července 2017 v 16:46 | Reagovat

VasTutNet точка  ru  удалим негативные отзывы о Вас,разместим положительные,Спецалист по удалению плохой негативной информации в сетикак удалить информацию о себе  Удалим всю негативную информацию ,разместим положительные отзывы.Привлечение трафика аналог яндекс директа и гугла Агентство репутации Вастутнет VasTutNet точка ру!

7 MariaFem MariaFem | E-mail | Web | 2. srpna 2017 v 2:14 | Reagovat

Хотели бы разнообразить вашу сексуальную жизнь? Добиться совершенно новых ощущений помогут секс-игрушки

Один из самых популярных методов достичь невероятных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью просто добиться дополнительной симуляции чувствительных зон и точек на теле. Только не используйте его в одиночестве, доверьтесь своему партнеру. Это хорошо укрепит вашу эмоциональную связь и позволит стать более раскованными друг с другом.</p>
Также среди секс-игрушек распространены наручники, эрекционные кольца, различные смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь попробовать разные варианты, и вы скоро сможете найти то, что придется по вкусу вам обоим.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>, и остальные игрушки для взрослых вы сможете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

8 Carolyntig Carolyntig | E-mail | 5. srpna 2017 v 0:05 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

9 Leeanntap Leeanntap | E-mail | 11. srpna 2017 v 17:43 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708c

10 Avito777Fuh Avito777Fuh | E-mail | 15. srpna 2017 v 22:41 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Рады будем предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам нужны конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если необходим залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!
Гарантия:

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим... <b>А также, гасим Штрафы ГИБДД за 65% ...</b>

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!

<b>канал Телеграмм  @t.me/avito50 </b>
________

аккаунты авито купить c баланс
авито краснодарский край
авито авто +с пробегом область
пакет турбо продажа +на авито
пополнение авито со скидкой

11 Peteragone Peteragone | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 0:06 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

12 Sorokv Sorokv | E-mail | 22. srpna 2017 v 22:54 | Reagovat

Качественные БЕСПЛАТНЫЕ секс игры вас ждут все игры онлайн на  https://vk.com/porno_flash_games

P.S. - ЗАХОДИТЕ И ИГРАЙТЕ в порно флеш ИГРЫ БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ на https://vk.com/porno_flash_games

13 Soroiv Soroiv | E-mail | 25. srpna 2017 v 5:49 | Reagovat

СМОТРИ ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО БЕСПЛАТНО http://sexvipka.com/ ДОМАШНЕЕ ПОРНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СПЕЦИАЛЬНО ДЛЯ ТЕБЯ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ HD БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

14 Sorowl Sorowl | E-mail | 25. srpna 2017 v 10:23 | Reagovat

СМОТРИ ГОРЯЧЕЕ СЕКС ВИДЕО ОНЛАЙН http://sexvipka.com/ ПОРНО ОНЛАЙН БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СМОТРИ ШИКАРНЫЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ ВИДЕО БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

15 Soroeq Soroeq | E-mail | 25. srpna 2017 v 11:12 | Reagovat

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ ПОРНО HD http://sexvipka.com/ ПОРНО С МОЛОДЫМИ БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СМОТРИ ЛУЧШИЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ МИНЕТ HD БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

16 Soromx Soromx | E-mail | 25. srpna 2017 v 12:59 | Reagovat

СМОТРИ СУМАСШЕДШЕЕ ПОРНО С МОЛОДЫМИ http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО БЕСПЛАТНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
ЗАЦЕНИ СОСЕДКА ДЕЛАЕТ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ СОЧНЫЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

17 Sorofc Sorofc | E-mail | 25. srpna 2017 v 13:42 | Reagovat

СМОТРИ ГОРЯЧЕЕ ПОРНО С МОЛОДЫМИ http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО БЕСПЛАТНО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СПЕЦИАЛЬНО ДЛЯ ТЕБЯ СОЧНЫЙ МИНЕТ https://minet-pornosex.ru/ ШИКАРНЫЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

18 Soroeg Soroeg | E-mail | 25. srpna 2017 v 17:16 | Reagovat

СМОТРИ В ВЫСОКОМ КАЧЕСТВЕ ПОРНО С МОЛОДЫМИ http://sexvipka.com/ ПОРНО ВИДЕО БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ И БЕЗ РЕКЛАМЫ НА САЙТЕ !!!
СМОТРИ МИНЕТ ЖЕНЫ ДРУГА https://minet-pornosex.ru/ ГЛУБОКИЙ МИНЕТ БЕСПЛАТНО И БЕЗ РЕГИСТРАЦИИ !!!

ЛУЧШЕЕ ПОРНО ВИДЕО ОНЛАЙН НА ЛЮБОЙ ВКУС БЕЗ РЕКЛАМЫ И ВИРУСОВ НА САЙТЕ !!!

19 Peteragone Peteragone | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 18:55 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

20 Avito321sr Avito321sr | E-mail | 28. září 2017 v 8:49 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Готовы предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, совершенно новые). Если Вам необходимы конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных клиентов гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

как положить деньги на авито кошелек через терминал
как удалить старый аккаунт с авито зная только номер
как поменять аккаунт в авито на айфоне
авито бесплатно или за деньги
как разблокировали аккаунт на авито

21 SlavaPoj SlavaPoj | 6. října 2017 v 14:33 | Reagovat

Hey everybody! Lately I have been fighting with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href=http://firmgains.com/drugs/taking-ambien>link</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

23 AlysonEsd AlysonEsd | E-mail | Web | 9. října 2017 v 14:13 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrible experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random subjects and cried about his anxiety. I totally told him to <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-allergy>click here</a> and deal with it.

26 CharlesBab CharlesBab | E-mail | Web | 23. října 2017 v 16:28 | Reagovat

Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesis-writing-service/

27 ElvaKqj ElvaKqj | E-mail | Web | 15. listopadu 2017 v 3:53 | Reagovat

Hey guys!!!
designs and builds specialty lines of lead oxide production equipment, material handling systems, battery related process machinery, parts, and accessories for the battery, pigment, glass, and chemical industries.  http://techbasys.com offers technical application and engineering services to help the customer acheive maximum benefit from their equipment and manufacturing processes.

28 Israfaceven Israfaceven | E-mail | Web | 31. července 2018 v 1:07 | Reagovat

Израиль и евреи со всего мира собираются тут

Мечтаете об уникальном знакомстве? Пытаетесь начать новую жизнь и отношения на волне « Израиль мужчины и женщины »? Тогда почему бы не попробовать уникальную возможность знакомства в Израиле, где всегда тепло, вкусно и весело!
Евреи и еврейские девушки стали гордостью Израиля! Испокон веков еврейские женщины, молодые еврейки и еврейские мужчины славились своей красотой и харизмой. Поэтому вам не нужно регистрироваться на множестве сайтов, чтобы найти себе мужчину Израиля! Специально для вас мы создали уникальную площадку для знакомства в Израиле! Красивейшие женщины и мужчины Израиля, богатые иудеи и заводные еврейские парни – все собраны в одном месте!
Универсальность и комфорт использования, а главное высокая технологичность и подбор замечательные знакомства в Израиле – все это объединяется в нашем детище - « Еврейская социальная сеть IsraFace Com ». Мы рады видеть каждого из вас, присоединяйтесь! http://israface.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama