Září 2014

Recenze: Temná hrdinka 2: Růže podzimu

19. září 2014 v 12:16 | Wendulka |  Knižní recenze
Název: Temná hrdinka 2: Růže podzimu
Originální název: Autumn Rose - A Dark Heroine Novel
Autor: Abigail Gibbsová
Překlad: Jana Chartier
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2014
Klíčová slova: YA, fantasy, hrdinka, romantika
Počet stran: 352

Na Autumn není na první pohled nic až tak zvláštní. Na druhý však zjišťujeme, že má možnost zachránit svět a školu, ve které studuje, má chránit před temnými silami, které jsou všude okolo. Autumn má však plno otázek, na které zdánlivě nikdo nezná odpověď a od té doby, co jí před půl rokem zavraždili babičku, již nemá nikoho blízkého, s kterým by si mohla promluvit.

Znenadání se však ve škole objevuje chlapec jménem Fallon a Autumn ví, že se tady neobjevil jen tak. Snaží se zjistit, co tady dělá, proč její babičku zavraždili, a také hledá odpovědi na spousty dalších otázek, které jí nikdo nechce (nebo nemůže) zodpovědět.

Abigail Gibbsovou známe všichni jako autorku prvního dílu Temných hrdinek s názvem Večeře s vampýrem. Tak jen krátce. Abigail se narodila v roce 1994 v anglickém Brixhamu, ale vyrůstala v Devonu. Momentálně studuje anglistiku na Oxfordské univerzitě. Zajímavostí je, že je zastánkyní vegetariánství a děsí se krve, a právě to jí vedlo k napsání prvního dílu Temných hrdinek, již zmiňované Večeře s vampýrem. Text tohoto románu začala nejdříve zveřejňovat pod pseudonymem na internetu a po třech letech se příběh dočkal i papírového vydání.