Recenze: Temná hrdinka 2: Růže podzimu

19. září 2014 v 12:16 | Wendulka |  Knižní recenze
Název: Temná hrdinka 2: Růže podzimu
Originální název: Autumn Rose - A Dark Heroine Novel
Autor: Abigail Gibbsová
Překlad: Jana Chartier
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2014
Klíčová slova: YA, fantasy, hrdinka, romantika
Počet stran: 352

Na Autumn není na první pohled nic až tak zvláštní. Na druhý však zjišťujeme, že má možnost zachránit svět a školu, ve které studuje, má chránit před temnými silami, které jsou všude okolo. Autumn má však plno otázek, na které zdánlivě nikdo nezná odpověď a od té doby, co jí před půl rokem zavraždili babičku, již nemá nikoho blízkého, s kterým by si mohla promluvit.

Znenadání se však ve škole objevuje chlapec jménem Fallon a Autumn ví, že se tady neobjevil jen tak. Snaží se zjistit, co tady dělá, proč její babičku zavraždili, a také hledá odpovědi na spousty dalších otázek, které jí nikdo nechce (nebo nemůže) zodpovědět.

Abigail Gibbsovou známe všichni jako autorku prvního dílu Temných hrdinek s názvem Večeře s vampýrem. Tak jen krátce. Abigail se narodila v roce 1994 v anglickém Brixhamu, ale vyrůstala v Devonu. Momentálně studuje anglistiku na Oxfordské univerzitě. Zajímavostí je, že je zastánkyní vegetariánství a děsí se krve, a právě to jí vedlo k napsání prvního dílu Temných hrdinek, již zmiňované Večeře s vampýrem. Text tohoto románu začala nejdříve zveřejňovat pod pseudonymem na internetu a po třech letech se příběh dočkal i papírového vydání.Druhý díl Temných hrdinek zčásti navazuje na díl první. Tyto dvě zatím vydané knihy však nespojuje stejná hlavní postava. Postavy se zde prolínají, ty, které známe z prvního dílu, se v druhém objevují spíše jako postavy vedlejší. To, co knihy spojuje, je hlavní linie příběhu a hlavní téma - hrdinky.

"Ty prostě neumřeš, Violet Leeová, že ne?"
Dlaně mě při těch slovech pálily hanbou. Věděla jsem, že mám otevřenou pusu a vřískám, ale bylo slyšet jen trhání masa a chlemtání krve z vnitřností. Bílý štěrk se barvil do růžova. Na zem dopadaly kosti, ve stále se opakujícím rytmu, až se ten zvuk proměnil v tikot hodin.

Kniha zaujme tím, jak je propracovaná. Všechno do sebe dříve či později začne zapadat a vy se jen divíte, jak je to možné. Podobně jako hlavní osa příběhu je zajímavá a tak nějak neokoukaná. Objevují se zde typické postavy pro YA jako jsou vampýři a další, ale autorka jim ani zdaleka v knize nenechává tolik místa. Spíše dává důraz na linie více příběhů, které se po určitě době střetnou, aby se vzápětí opět rozpojily.

"Ve škole je nový kluk..."
"Ahá, tak nový kluk." Odstrčil si neposedné vlasy z očí a já viděla, že mu v nich potměšile hraje.
"Nový Čaromocný a já mu mám pomáhat."
Lesk z očí zmizel. Nathan zavrávoral. Nepřekvapilo mě to. Další Čaromocný teenager poblíž bylo víc, než s čím si místní lidé dokázali poradit.

Co se týče hlavních postav, první místo zde zastává Autumn Roseová. I když je pravda, že kapitoly s názvem jejího jména převažují, objevuje se zde i sem tam kapitola s názvem Fallon, ke kterému se vrátím vzápětí. Autumn jako hlavní hrdinka si nepřipouští, že by byla nějakým způsobem výjimečná a snaží se to všemi možnými prostředky potlačit. Někdy čtenáři přijde toto její snažení až extrémní. Musím se přiznat, že mi jako hlavní postava příliš k srdci nepřirostla. Na druhou stranu se vždy snaží postavit nebezpečí a nepřátelům čelem, což ji sice šlechtí, ale ne vždy je vše takové, jak se na první pohled zdá.

V rozrušení mi čas ubíhal mnohem pomaleji, ale nakonec jsem se dostala na druhou stranu řeky. Břeh lemovaly stromy, které ovšem polámal vítr a teď ležely mrtvě v bahně. Škoda, že letos tak brzy opadalo listí - bylo sotva září.

Fallona bychom mohli považovat za druhou hlavní postavu knihy. Objeví se zčistajasna, ale postupem času zjišťujeme, že vše má svůj důvod, a také důsledek. Po počátečních nedorozuměních se Fallon s Autumn sbližuje, až postupem času zjistí, že spolu jsou daleko mocnější než každý zvlášť.
Violet Leeovou známe již z prvního dílu této série. A právě o ní má Autumn sny, které se zdají velmi živé. Ačkoliv se to nezdá, hraje i v této knize Violet důležitou roli. Autumn totiž musí najít způsob, jak Violet zachránit dříve, než se sny stanou skutečností a bude již příliš pozdě na záchranu nejen Violet, ale i spousty dalších.

Přítomní mlčeli. Podle toho, jak těkali pohledy ze strany na stranu, mi bylo jasné, že názory se různí. Souhlasil jsem s Růží: nemůžeme si dovolit nechat Violet v nebezpečí. Ale věděl jsem, že starší se kloní k Eaglenovi. Byli uvěznění ve svém způsobu myšlení, báli se osudu.

Vzhled obálky Temné hrdinky 2 vás určitě zaujme na první pohled. Líbí se mi, že název koresponduje s barvami, které jsou výhradně podzimní. Obálka má podobný styl jako díl první a to je jen dobře. Čtenáři si pak rychleji tyto dvě knihy spojí. Vzhled obálky určitě zaujme, a když jsem ji viděla v knihkupectví, tak tuto vlastnost opravdu má.
Co bych knize vytkla je snad až přílišná rozvláčnost děje. Velice často se mi při čtení stávalo, že jsem se v příběhu ztratila a někdy zde bylo až moc informací najednou, které prostě nejde strávit všechny naráz. Nicméně musím podotknout, že to hlavní, zde poté bylo zdůrazněno, a také autorka nám tyto informace připomenula vícekrát.
Z toho všeho plyne, že druhá kniha Temných hrdinek je opět stejně zajímavá jako ta první a již se těším na třetí díl, který by měl vyjít v roce 2015. Tak se nechme překvapit.

KONEČNÉ HODNOCENÍ 8/10

Za poskytnutí recenzního výtisku tímto děkuji nakladatelství: Knižní klub
Související články: Temná hrdinka 2
Recenze: doplněná o úryvkyy z knihy
Internetové stránky autorky: abigailgibbsauthor.co.uk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clawdia a Honey Clawdia a Honey | Web | 4. ledna 2015 v 21:36 | Reagovat

Ahoj moc se omlouvám, že otravuji ale chtěla bych poprosit o jeden hlas do soutěže od nejlepší design. Pokud máš chvilinku času budu moc ráda, děkuji ♥ Hlas prosím pro Clawdia & Honey, děkuji zlatíčko ♥:) http://cleodenile-monsterhigh.blog.cz/1501/mh-eah-grafik-2014-finale#komentare

2 BenyA BenyA | E-mail | 16. ledna 2017 v 18:06 | Reagovat

I found this page on 18th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

3 TomkoX TomkoX | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 10:49 | Reagovat

Miluju čtení vašich článků

4 Ремонт холодильников lKen Ремонт холодильников lKen | E-mail | Web | 9. května 2017 v 20:59 | Reagovat

He put his foot in it when he told the boss his daughter wasn’t pretty.
That does it!

5 ArleneZon ArleneZon | E-mail | 22. července 2017 v 23:05 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

6 Flossieorags Flossieorags | E-mail | 25. července 2017 v 18:08 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

7 Flossieorags Flossieorags | E-mail | 26. července 2017 v 5:00 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170725

8 Leeanntap Leeanntap | E-mail | 10. srpna 2017 v 17:07 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708c

9 Peteragone Peteragone | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 18:54 | Reagovat

“Adoro viaggiare in Segway”. Il modo migliore per cadere in amore con Verona in nessun tempo!
Quando si dispone di un breve tempo a coprire una citta, questo e un ottimo modo per farlo. Mi e piaciuto molto il nostro tour e guida. L'audio e stato un po' difficile, ma la guida li ha tenuti lavorando. Quando il suo caldo, questo e un ottimo modo per andare in giro e stare un po' fredda. Verona e una citta facile accesso per segway intorno. Abbiamo visto tutti i principali siti e ci hanno dato una buona sensazione per il layout della citta. Siamo stati in grado di tornare a pochi posti il giorno successivo per un po' di tempo.

https://www.regiondo.it/segway-historic-tour-in-verona

<b>Book Now</b> ''' http://segwayverona.com/

https://eu5.bookingkit.de/onPage/detail?e=2202759fc95947e409b3435a7ae87161&preview=true&lang=it

10 MariaFem MariaFem | E-mail | Web | 29. srpna 2017 v 4:18 | Reagovat

Мечтаете как-то разнообразить сексуальную жизнь? Добиться принципиально новых ощущений позволят игрушки для взрослых

Один из самых востребованных способов достичь сильных ощущений – <a href="https://afroditalove.ru/category/vibromassazher-vibrator/">купить вибратор</a>. С его помощью достаточно легко добиться стимуляции чувствительных зон и точек. Только не используйте его в одиночестве, доверьтесь своей второй половине. Это значительно укрепит вашу эмоциональную связь и поможет стать более раскованными и открытыми друг с другом.</p>
Также среди игрушек для взрослых распространены эрекционные кольца, наручники, смазки и стимуляторы. Начните с чего-нибудь одного, не бойтесь пробовать разные варианты, и вы непременно сможете отыскать то, что придется по душе вам и партнеру.</p>
Стоит отметить: <a href="https://afroditalove.ru/category/prezervativy/">купить презервативы</a>, фаллоиммитаторы, вакуумные помпы, <a href="https://afroditalove.ru/category/vaginalnye-shariki/">вагинальные шарики</a>, и остальные <a href="https://afroditalove.ru/">секс-игрушки</a> вы сможете в интернет-магазине «Афродита» (afroditalove.ru).</p>

12 Jamesstirm Jamesstirm | E-mail | Web | 7. srpna 2018 v 22:17 | Reagovat

<a href=http://fei.girls-kzn.mobi>проститутки Казань</a>
<a href=http://fei.girls-kzn.mobi/individuals/>индивидуалки Казань</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama