Filmové novinky

Filmové novinky (květen 2013)

18. května 2013 v 20:28 | Wendulka
I když máme už více než polovinu května, přesto zveřejňuji filmové novinky právě na tento měsíc. S ohledem na minulý měsíc je filmů méně, ale zato si myslím, že mezi novinkami se najdou i dlouho očekávané novinky roku 2013.
Vybírala jsem převážně filmy, které mě něčím zaujaly.
A co vy chystáte se tento měsíc na něco do kina?

Milovníky akčních a sci-fi filmů určitě nadchne již třetí pokračování legendárního filmu Iron Man. Opět se můžeme těšit na akční podívanou, ve které nebude chybět napětí, akce a v neposlední řadě také skvělé herecké obsazení.
Název: Iron Man 3
Žánr: Sci-fi
Hrají: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall
Premiéra v ČR: 2. 5. 2013

V květnu si přijdou na své také milovníci pohádek a animovaných filmů Česká kina uvádí v tomto měsíci takovéto filmy rovnou dva.

Filmové novinky (duben 2013)

6. dubna 2013 v 16:50 | Wendulka
Seznam filmů, které budou mít (nebo už měly) premiéru v českých kinech v dubnu 2013. Nejsou zde všechny filmy, vybrala jsem jen ty, které mě něčím zaujaly.

Název: Vedlejší účinky
Žánr: Drama
Hrají: Jude Law, Roney Mara, Channing Tatum, Catherina Zeta-Jones...
Premiéra v ČR: 4. 4. 2013
Anotace:
Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky - mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet - ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá.

 
 

Reklama